Хоча термін “раптова смерть” може бути застосований до широкого спектра ситуацій, він часто асоціюється з такими подіями, як зупинка серця або дихання, які виникають раптово і без попередження. Ось основні причини раптової смерті та що робити в такій ситуації.
Що таке раптова смерть?
Перш ніж говорити про причини раптової смерті, необхідно зрозуміти, що це за медичний стан. Раптова смерть — це стан, який призводить до неочікуваної та раптової смерті людини, зазвичай під час сну, без жодних видимих ознак або симптомів. Коротко кажучи, раптова смерть настає, коли серце раптово припиняє перекачувати кров.
Які причини раптової смерті?
A. Зупинка серця найімовірніше виникає у людей, які вже мають проблеми із серцем. Серед серцевих проблем:
- Boala coronariană( infarct miocardic), atunci când arterele care transporta sângele în inimă sunt înfundate cu depozite de grăsimi
- Îngroșarea anormală a mușchiului cardiac, numită „cardiomiopatie hipertrofică” cât și alte afecțiuni structurale care necesită explorări avansate pentru a fi identificate
B. Інші причини
- Внутрішні кровотечі
- Порушення серцевого ритму
- Анафілактичний шок
- Інфаркт
- Ожиріння
- Надмірне фізичне навантаження
- Передозування речовин
- Тяжкі травми: важкі ушкодження, як-от черепно-мозкові травми або значна втрата крові, можуть призвести до раптової смерті за відсутності негайного лікування.
Раптова смерть може статися також у випадку, коли людина страждає від невиявленої хвороби. Звісно, цей список не є вичерпним, існують й інші медичні причини, які можуть призвести до подібної нещасної ситуації.
Які фактори можуть впливати на раптову смерть?
Фактори ризику для синдрому раптової смерті варіюються і включають вік, стать, позитивний сімейний анамнез, паління, вживання алкоголю чи наркотиків, ожиріння, відсутність фізичних навантажень, стрес та недосипання. Чоловіки старшого віку, які мають сімейну історію синдрому раптової смерті або є курцями, мають вищу схильність до цього стану.
Що робити в разі раптової смерті?
Згідно з медико-правовими нормами, раптова смерть може бути класифікована як підозріла. Необхідно точно встановити обставини, за яких сталася смерть. Окрім обставин, потрібно також розглянути інші можливі сценарії, щоб забезпечити належне проведення похоронної церемонії.
- Зателефонуйте до екстрених служб
У разі раптової смерті перший крок — зателефонувати на екстрений номер 112. Незалежно від місця або обставин, цей крок не слід ігнорувати. Якщо людина померла через хронічну хворобу або похилий вік, достатньо повідомити сімейного лікаря, який може засвідчити смерть.
- Дотримуйтесь інструкцій диспетчера
Поки ви очікуєте на медичну допомогу, диспетчер екстреної служби надасть вам конкретні інструкції щодо догляду за постраждалим. Важливо ретельно дотримуватися цих інструкцій.
У разі втрати близької людини ви можете не знати, як реагувати на смерть. Вам не варто хвилюватися, оскільки ви завжди можете звернутися до комплексних похоронних послуг. Команда, така як Funero, яка має досвід, допоможе вам пережити цей складний період.
Таким чином, у разі смерті в родині, Funero стане вашим надійним партнером. Ми допоможемо вам на кожному етапі цього важкого процесу та переконаємося, що всі дії виконані з максимальною турботою та повагою.
Ми тут, щоб допомогти вам!
Якщо ви шукаєте доступну агенцію для послуг репатріації померлої особи в Україна, ви можете зв’язатися з нами. Ми пропонуємо конкурентоспроможні тарифи без ускладнень для тих, хто хоче уникнути стресу та метушні в цей важкий період.