Проживання жалоби. Як зцілитися після втрати близької людини

source:

Pierderea unei persoane dragi implică, în primă fază, un șir lung de sentimente greu de gestionat. De la furie, tristețe, frustrare, apatie, resemnare și, la un moment dat, acceptare.

Втрата близької людини спочатку пов’язана з довгою серією почуттів, якими важко керувати. Від гніву, смутку, розчарування, апатії, змирення і, зрештою, прийняття.

Чому є траур? Як саме допомагає горе? Від цього також залежить зцілення від втрати близької людини? Ми дізнаємось далі.

Як і чому сумувати

У багатьох культурах по всьому світу траур відзначається спеціальним одягом і вираженням почуття болю, яке відчуває людина, яка зазнала втрати. Для деяких людей горе може бути частиною подорожі, яка навчає вас, що означає серцевий біль.

Але цей звичай стосується не тільки чорного одягу, погляду в землю та сліз. Або про обов’язкове показування іншим страждань, через які ви проходите. Це також являє собою розуміння болю. І битва з самим собою, щоб нарешті прийняти те, що сталося.

Навіть якщо звичаї чи жалобні шати різні, біль однаковий скрізь у світі.

Але чому тут траур?

Однією з відповідей було б, що траур – це ритуал, за допомогою якого живі вшановують і вшановують пам’ять покійних.

Іншою відповіддю було б те, що після стільки болю вам потрібен час, щоб зрозуміти свої почуття та знайти спокій. Виконання поминальних ритуалів потрібне для підтвердження своїх почуттів і прийняття того, що покійний не повернеться.

Життя та етапи трауру

Я сказав, що досвід трауру допомагає процесу загоєння після смерті близької людини. Але що саме це передбачає і які етапи?

Горе для кожної людини різне. Немає людини, яка б відчувала біль однаково. Дійсно, досвід трауру також відноситься до зовнішнього ритуалу, який нав’язує такі звичаї, як носіння чорного одягу, тверезість, дотримання релігійних канонів, встановлених Церквою, таких як поминання сплячої людини та виконання богослужінь.

Але тут також обговорюється емоція втрати. Про потрясіння, про важкокерований внутрішній стан смутку. Про розчарування, страх, про відчуття, що ти міг зробити більше.

Більш чітко, переживання жалоби означає проходження через етапи жалоби, тобто через:

  • початковий шок,
  • усвідомлення смерті,
  • депресивний епізод,
  • прийняти втрату коханої людини і той факт, що він не повернеться,
  • повернення до реальності.

Проходження через період скорботи передбачає не просто проходження вищевказаних етапів, а й підтвердження та розуміння їх.

Епізод горя також включає в себе вираження емоцій і прийняття інтенсивних почуттів, незалежно від того, чи йдеться про страх, гнів чи смуток. Вони відбуваються на стадіях трауру, і їх не слід придушувати.

Скорбота та її значення в процесі зцілення

Я зрозумів, що переживання періоду трауру передбачає проходження його етапів, а також перевірку станів і почуттів, які з ними пов’язані. Але коли можна говорити про зцілення?

Останній етап — про повернення до життя. Чи можна вважати це цілющим?

Це дуже залежить від людини до людини.

Згідно з Церквою, коли помирає хтось із близьких, траур має тривати рік. Весь цей час, якщо потрібно, ви дбаєте про поминання покійних, зберігаєте чорний одяг і не берете участь у вечірках.

Але навіть якщо минув річний термін, і теоретично минув і досвід трауру, це не означає зцілення. Але пережити свій біль і пройти через етапи горя — це крок до повного зцілення.

Скорбота важлива для процесу зцілення, навіть якщо цей процес тривалий.

Доступність 24/7

Ми тут, щоб допомогти вам!

Якщо ви шукаєте доступну агенцію для послуг репатріації померлої особи в Україна, ви можете зв’язатися з нами. Ми пропонуємо конкурентоспроможні тарифи без ускладнень для тих, хто хоче уникнути стресу та метушні в цей важкий період.

What can we help you with?
Select option
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.